«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۵۷۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
برگزاری طرح ملی جنگلانه با عنوان "رویش جنگل ۶" در دهستان هرگان نی ریز
به گزارش روابط عمومی انجمن میراث ماندگاردر اجرای این طرح که با دعوت و هماهنگی انجمن میراث ماندگار بختگان و همکاری محیط زیست، منابع طبیعی، شرکت سیمان سفید نی ریز و اعضای گروه های کوهنوردی آناهيتا، فضل، بختگان و چکاد انجام شد، علاقه مندان به طبیعت موفق شدند تا ۲۲هزار دانه ارژن و بادام کوهی ( الوک) در عرصه ای به وسعت 11 هکتار در اراضی مرتعی سنگبر ، بکارند.

این برنامه فرهنگی تاثیر گذار با مشارکت فعالانه صد و هفتاد نفر از اقشار مختلف مردم, از خرد و کلان، زن و مرد،شاغل و بازنشسته، و با اشتیاقی وصف ناشدني انجام شد. 

در این مراسم، رنجبر هماهنگ کننده و مجری این طرح در نی ریز گفت: هدف از انجام این برنامه خودجوش مردمی،  کمک به گسترش سطح رویشگاه های جنگلی و حفظ هر چه بیشتر باقیمانده آن است. 

مدیر انجمن میراث ماندگار بختگان اضافه نمود: حال که اجرای این مهم در نی ریز به صورت یک رسم پسندیده و در حال گسترش است،امیدوارم با همت و تلاش هر چه بیشتر دوستداران طبیعت، بخشی از نقاط آسیب دیده ترمیم شود تا شاهد احیای دوباره جنگل در آن باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین