«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۵۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
طرح اصلاح و احیا باغ‌های زیتون با هدف تولید محصول سالم در نی ریز اجرا شد.
دیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز گفت: طرح اصلاح و احیا باغ‌های زیتون با هدف تولید محصول مرغوب و ایجاد اشتغال پایدار در روستا‌ها بر روی ۴ هزار درخت زیتون در این شهرستان انجام شد.
علیرضا بصیری افزود: ۱۳ رقم زیتون در استان فارس برداشت می‌شود که شش رقم مرغوب آن با نام‌های تخم کبکی، کنسروالیا، زرد، دزفول، شیراز و شنگه در نی ریز تولید می‌شود.
وی اظهار کرد: توسعه باغ‌های زیتون در استان با هدف تامین بخشی از روغن خوراکی مورد نیاز کشور از سال ۱۳۷۳ آغاز شد، اما ارقام کشت شده با شرایط اقلیمی منطقه هماهنگ نبود و با توجه به نداشتن صرفه اقتصادی، باغداران قصد از بین بردن درختان را داشتند که کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی نی ریز با اجرای عملیات پیوند ارقام مناسب، اقدام به اصلاح این باغ‌ها کردند.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی ریز گفت: ۱۷۰ هکتار باغ زیتون در این شهرستان وجود دارد که هرهکتار باغ زیتون بطور مستقیم برای یک نفر و غیر مستقیم برای سی نفر شغل ایجاد کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین