«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
پیش بینی می‌شود بیش از ۶ هزار تن انجیرخشک در نی ریز برداشت شود
استان فارس نخستین تولید کننده انجیرخشک در ایران است و شهرستان نی‌ریز بعد از استهبان رتبه دوم تولید و سطح زیر کشت انجیرخشک را دارد.
ذبیح اله سیروسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز گفت: برداشت محصول انجیر خشک از اواسط مرداد آغاز می‌شود و تا نیمه مهر ادامه دارد.
سیروسی افزود: انجیرستان‌های دیم نی‌ریز از نظر کیفیت، کمیت و سالم بودن محصول در جهان جایگاه ویژه‌ای دارد.
وی ادامه داد: بیش از هشت هزار هکتار از اراضی این شهرستان به باغ‌های انجیر دیم اختصاص دارد که ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار آن مثمر و بقیه غیر مثمر و نهال‌های تازه کشت شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به بارندگی‌های مطلوب سال زراعی جاری ۶ هزار و ۵۰۰ تن انجیر در شهرستان نی‌ریز برداشت شود که هزار تن نسبت به سال قبل افزایش خواهد داشت.
سیروسی افزود: انجیر نی ریز به کشور‌های هند، چین، اروپای شرقی و حوزه خلیج فارس صادر می‌شود، که نبود سرمایه گذاری مناسب و صنایع تبدیلی در این بخش سبب می‌شود که ارزش افزوده این محصول نصیب کشور نشود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین