«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
پروژه‌های ارتباطی شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان شنبه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس افتتاح شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به شهرستان های نی ریز و استهبان پروژه‌های توسعه پوشش تلفن همراه روستایی در ۲ روستا، ارایه خدمات الکترونیک روستایی در پنج روستا، چهار پروژه توسعه شبکه تلفن ثابت و دیتا، هفت سایت ارتقا BTSشهری و ۲۱ سایت توسعه پوشش همراه شهری،جاده‌ای و روستایی را افتتاح کرد. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنانی در این آیین گفت: در ۲ سال گذشته برای جبران عقب ماندگی های استان فارس اقدامات خوبی صورت گرفت و توسعه زیرساخت ارتباطی این استان روند خوبی داشته است.

 آذری جهرمی افزود: در ابتدای انقلاب اسلامی که قطب‌های مختلف کشور تقسیم بندی می شد، فارس قطب الکترونیک بود و بنا بود این استان به مرکز توسعه الکترونیک و فناوری در کشور تبدیل شود به دلیل اینکه این استان نیروی توانمند و با دانش در این حوزه را داشت.

وی ادامه داد: شاید بی دلیل هم نبود که تعدادی از وزرای ارتباطات از استان فارس بودند اما متاسفانه استان فارس رتبه اش در ارتباطات و فناوری اطلاعات در بین استان های کشور به بالای ۲۰ رسیده بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه زیرساخت ارتباطی استان فارس گفت: در شهرستان نی ریز و استهبان سرمایه گذاری زیادی انجام شد، در شهر و روستاهای این شهرستان‌ها امروز توسعه ارتباطات به نقطه خوبی رسیده و امروز در نی ریز در مناطق روستایی ۲۱ سایت نسل ۲ دایر شده و برای ۴ سایت نسل سه برنامه ریزی شده که سه سایت آن راه اندازی و یک سایت آن باقی مانده است.

آذری جهرمی اظهارکرد: همچنین برای پنج سایت نسل چهار برنامه ریزی شده که ۲ سایت آن انجام شده و سه سایت آن تا پایان سال انجام می شود.

وی ادامه داد: برای شهرستان استهبان نیز هشت سایت نسل ۲ تا کنون راه اندازی شده و سه سایت نسل سه طراحی شده است و ۶ سایت نسل چهار طراحی شده که یک سایت آن اجرایی شده که مابقی نیز تا پایان سال اجرایی می شود تا این شهرستان در مناطق روستایی توسعه قابل قبولی داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: ارتباطات امروز لازمه زندگی مردم است همانطور که آب، برق و گاز ضرورت زندگی است.

آذری جهرمی افزود: شنبه هفته آینده نیز نسل چهار ایرانسل نیز باید در شهرستان های نی ریز و استهبان راه اندازی و کار کند.وی ادامه داد: ارتباطات امروز می تواند اقتصاد این منطقه را درست کند، اگر مشکلاتی دارید می توانید از طریق ارتباطات مطالبه کنید، اگر گردشگری و صنایع دستی و محصول دارید می توانید راه را برای ارائه و معرفی آن تسهیل کند.

استاندار فارس نیز در حاشیه این افتتاح در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در هفته دولت بیش از ۸۲۱ پروژه با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در استان فارس به بهره‌برداری رسیده است، گفت: تا پایان سال ۱۳۹۸ بیش از ۳۰ هزار میلیارد پروژه در استان به بهره برداری می‌رسد که تعداد زیادی از این پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در منطقه نی‌ریز و استهبان است.
عنایت الله رحیمی با ابراز خرسندی از خدمات ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی به مردم در همه نقاط کشور، اظهار کرد: امروز با خدمت‌رسانی‌های گسترده‌ای که انجام شده نیازهای مردم از مسایلی همچون گازرسانی، برق‌رسانی، خانه‌های بهداشت وغیره به سمت نیازهای ارتباطی و توسعه شبکه اینترنت پیش رفته که با زیرساخت‌های فراهم‌ شده در وزارت ارتباطات شاهد تامین این مطالبات مردم هستیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین