«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
کوروش کمالی سروستانی دلیل ماندگاری سعدی را نوع نگاه ویژه او به خداوند، انسان، فضیلت و مبارزه او با رذیلت می‌داند. فرح نیازکار هم تلفیق دو زبان عبارت و اشارت به علاوه نبوغ شاعرانگی و نیز نبوغ اندیشگانی سعدی را دلیل مانایی این شاعر می‌داند.
در پنجاه و سومین نشست از سلسله نشست‌های «برخوان سعدی» که با حضور سعدی‌پژوهان و علاقه‌مندان به سعدی، استادان و پژوهشگران در جوار یادمان میرزا احمد نی‌ریزی در نی‌ریز برگزار شد، حمید یزدان‌پناه، فرماندار نی‌ریز به تبجیل از مقام سعدی پرداخت و او را شاعری اخلاق‌مدار دانست که آموزه‌های اخلاق‌اش می‌تواند راهگشای مسائل و مشکلات مردمان در عصر حاضر شود.

در ادامه حامد فرغت، شهردار نی‌ریز با بررسی تاریخچه زندگی سعدی اظهار کرد که فارغ از نام و نشان مصلح‌الدین یا مشرف‌الدین برای «سعدی بزرگ»، چالش درباره تاریخ دقیق تولد و درگذشت او و یا سفرهای رفته یا نرفته او، باید به آثار و آموزه‌های سعدی روی بیاوریم و پندها و اخلاقیات سعدی را دستاویزی برای رستگاری زندگانی بشر سازیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین