«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۴۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
فرماندار و دکتر مسعودی نماینده نی‌ریز و استهبان در پیامی فرا رسیدن هفدهم مرداد روز خبرنگار را به تمامی تلاشگران عرصه خبر و اطلاع‌رسانی تبریک گفتند.
در پیام حمید یزدان پناه  آمده است:

هفدهم مردادماه هر سال، یادآور کوشش خستگی ناپذیر و فداکاری بارز کسانی است که رسالت همیشگی خود را آگاهی بخشی به جامعه و نورافشانی  بر تاریکخانه جهل و تعصب تعریف کرده‌اند؛ آنان که با سلاح قلم و ثبت تصاویر بی‌کم و کاست از دغدغه‌های همنوعانشان، در راه اعتلای روزافزون جامعه و رشد و توسعه همه جانبه گام بر می‌دارند و در این مسیر دشوار و پر فراز و نشیب، شجاعانه راه می پیمایند. 

با نگاهی به کارکرد رو به فزونی رسانه‌ها در جوامع امروزی می توان نقد منصفانه را جزو رسالت های اصلی خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه برشمرد.

انعکاس موفقیت‌ها و دستاوردها در وهله اول و سپس مطرح کردن کاستی‌ها به همراه راهکارها، فراهم کردن فرصت برابر و عادلانه برای بیان دیدگاه‌های مختلف با هدف بهره‌گیری از خرد جمعی و همراه کردن هر چه بیشتر همه ارکان جامعه برای نیل به اهداف کلان توسعه، همگی در این چارچوب می‌گنجد.

وظایف و کارکردهایی که در نهایت، به کاهش دغدغه‌های دین و دنیای مردم و گام برداشتن در مسیر سعادت و رستگاری می‌انجامد.

 دولت تدبیر و امید دراین شش سال ثابت کرد که با سعه صدر مثال زدنی، همواره از نقد منصفانه و غیرمغرضانه استقبال می‌کند و حتی در برابر تخریب‌های بی‌محابا نیز واکنش غیرمعمول از خود بروز نمی‌دهد.

تأکید همیشگی دکتر روحانی رئیس جمهوری نیز شفاف سازی هر چه بیشتر، آزادی عمل رسانه‌ها در چارچوب قانون و تضارب آراء بوده است؛ مسیری که به قطع و یقین، در این دولت با استواری پیش خواهد رفت. 

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای والا مقام  حوزه خبر و اطلاع رسانی بویژه شهید صارمی و تنها شهید خبرنگار شهرستان شهید حسن لاریزاده، فرارسیدن این مناسبت را به همه اصحاب رسانه و جامعه خبری شهرستان نی‌ریز تبریک و شادباش می‌گویم.

امید آن که با اصل دانستن منافع جمعی و اهداف توسعه‌ای در رسانه‌ها و به حاشیه راندن مسائل فرعی، مسیر رشد و توسعه این خطه و ارتقای شاخص‌های کلان اقتصادی و اجتماعی این شهرستان مستعد، بیش از پیش هموارتر شود.


پیام دکتر مسعود نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار


به نام خداوند جان و خرد

با سلام و ارادت خدمت اصحاب رسانه و خبرنگاران متعهد، انقلابی و مظلوم شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان 

آگاهی و دانستن یک اصل محوری برای حیات طیبه بشری و از مهترین نیاز های عصر دانایی است. 

خبرنگار با نگارش حقایق و بیان واقعیت ها در عرصه اطلاع رسانی به تنویر افکار عمومی می‌پردازد؛ در جامعه‌ای که خبرنگار متعهد و فعال؛ نقد و نظارت دارد و تحمل آرا و افکار نهادینه شده است، فساد و تباهی به حداقل می رسد.

خبرنگاران شجاع و  متعهد، خطرات را به جان می‌خرند تا عزت و پیشرفت کشور به خطر نیفتد. 

خبرنگار امانتداری است که می‌کوشد با اطلاع رسانی صادقانه و شفاف و طرح تبادل اندیشه و افکار زمینه را برای تصمیم‌گیری صحیح مردم و مسئولان فراهم نماید و منشا خیر و برکت برای جامعه و بشریت گردد. 

این روز غرور آفرین را که روز شهادت شهید صارمی است، برای اصحاب رسانه که در راستای آرمان‌های امام راحل و رهبر فرزانه؛دغدغه دین، قانون، عدالت و پیشرفت و توسعه کشور دارند؛ تبریک می گویم. 

دکترمسعودی 
نماینده مردم شریف شهرستان های نی ریز و استهبان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین