«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
اولین پروانه تاسیس گلخانه کوچک مقیاس در نی ریز صادر شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نی ریز، ذبیح اله سیروسی در همین رابطه افزود:  احداث گلخانه های کوچک مقیاس با هدف حل مسایل اجتماعی، اشتغال زایی مستقیم، تمرکز زدایی جمعیت، تثبیت جمعیت در مناطق روستایی و احیای کشاورزی خانوادگی صورت می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز گفت: به دلیل حذف بوروکراسی پیچیده اداری و صدور مجوز در یک بازه زمانی کوتاه، گلخانه های کوچک مقیاس مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: گلخانه های کوچک مقیاس به تقویت نهاد خانواده کمک کرده و امکان فعالیت به صورت پاره وقت را برای خانواده ها در مناطق روستایی فراهم می کند ضمن آن که موجب عرضه محصولات تازه خوری در محل شده و پایداری شغل را تضمین می کند.

سیروسی با بیان این که پروانه تاسیس این نوع گلخانه، حداکثر پانزده روزه صادر می شود، تصریح کرد: وسعت گلخانه های کوچک مقیاس از 10 تا 299 متر مربع، گلخانه های معمولی بالای ۳۰۰ تا ۱۰ هزار متر مربع و بزرگ مقیاس بیش از ۱۰ هزار متر مربع است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین