«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
در این دیدار موضوع حق آبه تالاب بختگان، تلفات تعدادی از جوجه فلامینگوها در بخش جنوبی تالاب بختگان و پیگیری پرداخت عوارض آلایندگی واحد های صنعتی مستقر از سوی مدیر انجمن میراث ماندگار بختگان مطرح شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن میراث ماندگار در این دیدار موضوع حق آبه تالاب بختگان، تلفات تعدادی از جوجه فلامینگوها در بخش جنوبی تالاب بختگان و پیگیری پرداخت عوارض آلایندگی واحد های صنعتی مستقر از سوی مدیر انجمن میراث ماندگار بختگان مطرح شد.

مدیر انجمن میراث ماندگار بختگان گفت: با پیگیری های  استاندار قرار است در سال جاری و هر زمان که محیط زیست اعلام کند به میزان 220 میلیون متر مکعب آب پشت سد درود زن در زمان مناسب( احتمالا دی یا بهمن ماه) رها سازی شود که امیدواریم این کار عملی شود.

مدیر کل  محیط زیست در مورد تلفات جوجه فلامینگوها در بخش جنوبی تالاب بختگان و اقدامات انجام شده اداره کل بیان داشت: فلسفه زیستی همه تالاب‌ها یک عقب نشینی طبیعی با شروع فصل گرما است که لاجرم به دنبال این عقب نشینی آب و خشکیدن بخش های زیادی از تالاب، تعدادی از جوجه‌ فلامینگوها تلف می شوند و این سازگاری هزاران ساله حیات وحش با طبیعت است که این تلفات در حد طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

 محمودی ادامه داد: قرار شد تا ابگیرهایی با گنجايش مناسب تدارک دیده شود تا در مواقع بحرانی بتواند جان تعداد بیشتری از این پرندگان مهاجر را نجات دهد.

سپس تعدادی از مدیران انجمن ها نیز مسایل و مشکلات حوزه فعالیت خود را مطرح کردند. 

در پایان این نشست از دبیران یا اعضای سمن هایی که در طرح آموزش مدارس جامع محیط زیستی مشارکت داشته اند، با اهدای لوح یادبود تقدیر به عمل آمد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین