«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
سید‌حسن طباطبایی از ابتدای ماه جاری و با دستور مدیر کل محیط‌زیست فارس به عنوان سرپرست جدید پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان انتخاب شد.

سید‌حسن طباطبایی از ابتدای ماه جاری و با دستور مدیر کل محیط‌زیست فارس به عنوان سرپرست جدید پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان انتخاب شد.


از ٩ تیرماه سال جاری با دستور سعید محمودی مدیر کل محیط‌زیست فارس، سید‌حسن طباطبایی به عنوان سرپرست پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان، جانشین مهدی محمد‌جانی شد. 


طباطبایی پیش از این ٨ سال به عنوان محیط‌بان در پارک ملی بمو و پارک ملی بختگان مشغول به کار بود. او دارای مدرک کارشناسی ارشد منابع طبیعی و متولد سال ١٣٦٩ خورشیدی و از اهالی منطقه پیچکان در بخش آباده‌طشک است. ضمناً مهدی محمد‌جانی نیز از ابتدای تیرماه سال جاری به ریاست اداره محیط زیست شهرستان بوانات منصوب شد.


مجموعه پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان در غرب شهرستان نی‌ریز و در شمال دریاچه بختگان قرار دارد. این مجموعه بخشی از دریاچه بختگان را نیز در بر می‌گیرد. منطقه بختگان اولین بار در سال ۱۳۴۷خورشیدی به عنوان منطقه حفاظت‌شده و سپس در سال ۱۳۵۴ به‌عنوان پناهگاه حیات‌وحش تصویب و تعیین شد. این مجموعه ١٦٠ هزار هکتار مساحت دارد و گونه‌های جانوری مانند پلنگ، قوچ، میش، بز و پرندگانی چون کفچه، نوک، فلامینگو، کاکایی صورتی، کبک، تیهو و... از جمله گونه‌های حیات وحش موجود در این پارک ملی هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین