«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
با توجه به ایجاد ساماندهی و توسعه گلخانه‌ها در فارس، شهرستان نی‌ریز هم ازاین قائده مستثنی نبوده و این امر را در دستور کار قرار داده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز با اشاره به سهم ٢٢ هکتاری این شهرستان از ٥٥٠ هکتار گلخانه استان فارس، خاطر نشان کرد: مهمترین نهاده تولید، آب می‌باشدکه در گلخانه با مصرف کمتر آن می‌توان ٥ تا ١٥ برابر محصول بیشتری نسبت به فضای باز تولید کرد.


ذبیح‌اله سیروسی در ادامه افزود: در همین راستا و با راه‌اندازی سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری(سیتا) تاکنون تعداد ١٧ نفر شامل چهار طرح احداث سایه‌بان در سطح ١١ هکتار و به مبلغ ٣٣٠٠٠ میلیون ریال و ١٣ طرح احداث گلخانه در سطح ٦٢ هزار و ٢٥٠مترمربع و به مبلغ ٩٧ هزار و ٥٠٠ میلیون ریال به کارگروه استان و بانک معرفی شده‌اند.


سیروسی در پایان تصریح کرد: سود تسهیلات در نظر گرفته شده در سامانه سیتا برای مناطق برخوردار و غیربرخوردار به ترتیب ٩ و ٧ درصد است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین