«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
برای رونق طبیعت گردی و گردشگری طبیعی در منطقه حفاظت شده بهرام گور از توان جوامع محلی استفاده شود.
حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور در بازدید از منطقه حفاظت شده‌ی بهرام گور در استان فارس گفت: استفاده از توان جوامع محلی به منظور رونق طبیعت گردی و گردشگری طبیعی در این منطقه، به عنوان راهکاری مناسب برای ایجاد معیشتی پایدار در مقیاس محلی است.
 در این بازدید، جمعیت رو به رشد گونه در خطر انقراض گور ایرانی و تهدیدات بالقوه منطقه و موضوع گسترش قلمرو و زیستگاه این گونه، مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به پتانسیل بالای حفاظتی، پیشنهاد الحاق و توسعه پارک ملی قطرویه مطرح شد.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان، از مجموعه پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان و محدوده طرح احیای گوزن زرد ایرانی واقع در شهرستان ارسنجان بازدید کرد و بر ضرورت توسعه‌ی طرح احیای گوزن و همچنین ارتقا سطح منطقه شکار ممنوع کوه خم شهرستان ارسنجان تاکید کرد.

منطقه حفاظت شده بهرام گور با حدود ۴۱۰ هزار هکتار وسعت، زیستگاه اصلی گور ایرانی است و در شمال شرقی شهرستان نی ریز قرار دارد.
این منطقه زیستگاه گورخر ایرانی، جبیر، گراز، روباه، زاغ بور، کل، بز، قوچ و میش و گونه‌های گیاهان جنگلی شامل کیکم، بادام کوهی، گون وگز است.

پارک ملی و پناهگاه حیات‌وحش بختگان در شمال غرب شهر نی‌ریز و ٧٠ کیلومتری آن قرار دارد .

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین