«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان از پایش و غربالگری 60 درصد از جمعیت این شهرستان از ابتدای شروع این برنامه تا پنجم تیرماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز، « مهندس مختار محمودی » با بیان اینکه جمعیت هدف بالای 30 سال بسیج ملی کنترل فشارخون در نی ریز 44089 نفر ارزیابی شده است، گفت: تاکنون 27 هزار نفر از این جمعیت مورد پایش و غربالگری قرار گرفته اند.

وی افزود: از این میزان، در مناطق روستایی 8/49 درصد از جمعیت به پایگاه ها و خانه های بهداشت روستایی مراجعه کرده اند و همچنین 8/52 از جمعیت شهری نیز توسط تیم های سیاری و نیز با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی و پایگاه های سنجش فشارخون غربالگری شده اند.

او با تآکید به اینکه تاکنون تعداد قابل توجهی از بیماران فشارخون، شناسایی شده و به پزشک متخصص ارجاع داده شده اند، گفت: از گروههای هدف که تاکنون مراجعه نکرده اند دعوت بعمل می آید، در فرصت باقیمانده تا 15 تیر ماه، به پایگاه های سنجش فشارخون در شهر و یا روستا مراجعه کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین