«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
دو محموله شترمرغ که تعدادی از آنها به شیوه غیر بهداشتی کشتار شده بود، با دستور قضایی توقیف شد و توسط تکنسین‌های دامپزشکی بررسی و مقداری از گوشتهای فاسد نیز مهدوم شد.

 به گفته رئیس دامپزشکی نی‌ریز،  پست قرنطینه دامپزشکی مستقر در قطرویه، به ٢ کامیون ایسوزو که حامل ٣٦ قطعه شترمرغ بود و تعدادی از آن به صورت غیر بهداشتی کشتار و نگهداری شده و بوی تعفن شدیدی داشتند، مشکوک شد.

که با دستور قضایی، ٢ محموله توقیف گردید. کامیونها دارای مجوز‌های حمل معتبر بین استانی بوده و از سیستان و بلوچستان به مقصد یک کشتارگاه در شیراز بارگیری شده بودند. 


دکتر حمید‌رضا ممتازیان افزود: با توجه به گرمای‌هوا در طول مسیر و باز بودن روی کامیون‌ها، تعدادی شترمرغ دچار گرمازدگی شدید شده و به حالت مرگ افتاده بودند. اما راننده و کمک راننده، در طول مسیر به صورت غیر بهداشتی آنها را سر می‌برند. با توجه به مرگ غیر عادی شترمرغها و بوی تعفن ناشی از گندیدگی گوشت، محموله توقیف و به میدان دام نی‌ریز منتقل شد. با دستور قضایی و کارشناسی اداره دامپزشکی، در مجموع ١٩ شترمرغ به کشتارگاه دام نی‌ریز منتقل و تحت بررسی بهداشتی قرار گرفته و سربریده شدند. در پایان حدود ٥٠٠ کیلو گوشت سالم تحویل مالک شترمرغها شد تا با کامیون یخچالدار به شیراز انتقال یابد. ٢٤٠ کیلو گوشت فاسد شترمرغ نیز به محل تخلیه زباله نی‌ریز منتقل و دفن شد. سرانجام ١٧ شترمرغ سالم پس از خونگیری و تأیید سلامت تحویل رانندگان کامیونها شد تا به شیراز منتقل شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین