«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
توسط ایت الله حاج سید مهدی فال اسیری صورت گرفت :
جمعی از هنرمندان، فرهنگوران نی ریز در دیدار از استاد علی آقا سلیمی شاعر و پیشکسوت فرهنگی ضمن حضور در منزل وی از ایشان تجلیل کردند .

میر مٌحسن خسروی مدیر گروه ادبی اندیشه با اعلام این خبر گفت: در این نشست ادبی، جمعی از شعرا به خوانش دل سٌروده های خویش پرداختند و گروهی از فرهنگیان،اساتید دانشگاه، دکتر خیری و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از پیشینه فرهنگی استاد سخن راندند و از مقام هنری ایشان تقدیر شد.

در پایان ایت الله  فال اسیری به اهمیت موهبت الهی و خلاقیت هنری شاعران و هنرمندان اشاره و رسالت هنر را مسولیتی بزرگ برای صاحب نعمتان این عرصه توصیف نمود که دیگران از آن محرومند و افزود که با توجه به کسالت مزاجی بر خود لازم دانستم که جهت تجلیل و تکریم جناب اٌستاد سلیمی که بر گردن همه ما نی ریزی ها و اهالی فرهنگ حق اٌستادی دارند در جلسه حاضر شوم و از ایشان تجلیل نمایم و برای هنرمندان موفقیت و سربلندی را آرزو نمود.

این آیین با پذیرایی و ضیافت شام اٌستاد سلیمی و اهداء لوح سپاس پایان یافت.

گفتنی است علی آقا سلیمی فرزند میرزا محمد در سال 1308 شمسی در خانواده ای هنردوست در نی ریز دیده به جهان گشوده است وی در سال 1335 به شغل مقدس آموزگاری وارد شد و در 9 سال آخر خدمت خود به عنوان متصدی سازمان آموزشی آموزشگاه های نی ریز و مسئول امتحانات در اداره آموزش و پرورش انجام وظیفه نمود. ایشان که قریب 40سال است بازنشسته شده اند سفرهایی به کشورهای آمریکا، امارات، سوریه و عربستان و ترکیه داشته و به امور کشاورزی مشغول هستند. سلیمی بیش از 30 سال است که نوشتن آغاز  و آثاری را به سبک نظم و نثر قدیم و کلاسیک خلق نموده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین