«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۲۸
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
هجده مکان مخروبه برای پیشگیری و مهار بیماری سالک، در آباده طشک به طور کامل تخریب شد.
رییس مرکز بهداشت و درمان منطقه آباده طشک با بیان اینکه سالک، بیماری مشترک بین انسان و دام است که از راه گزش پشه خاکی به انسان منتقل می‌شود، گفت: اماکن مخروبه، محیط زیست مناسبی برای رشد و تکثیر پشه‌های خاکی و افزایش بیماری سالک است که تخریب این اماکن، تاثیر بسزایی در کاهش این بیماری دارد.
خسرو زارعی افزود: این تخریب‌ها با حکم دادستانی و همکاری نیروی انتظامی، شورای شهر، شهرداری و با همت و پیگیری واحد سلامت محیط مرکز بهداشت و درمان منطقه آباده طشک در چند مرحله انجام می‌گیرد که در نوبت نخست آن، عملیات تخریب و تسطیح ۱۸ مخروبه در شهر آباده طشک انجام شد.
وی ادامه داد: در این طرح، ۱۳۰مخروبه در شهر آباده طشک و ۳۲ مخروبه در روستا‌های «جزین» و «ده زیر» در لیست تخریب هستند که تا پایان تابستان به مرحله اجرا می‌رسد.
رییس مرکز بهداشت و درمان منطقه آباده طشک اضافه کرد: این تخریب‌ها بر اساس شکایات مردمی و مصوبات کارگروه سلامت مرکز بهداشت و درمان منطقه آباده طشک به اجرا در آمده است.
زارعی افزود: با همکاری مرکز بهداشت، دامپزشکی و دهیاری، سم پاشی محل نگهداری دام و طیور هم انجام شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین