«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۱۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
در میلاد جشن کریم اهل بیت امام حسن مجتبی ع صورت گرفت :
نیکوکاران نی ریزی در مراسم جشن گلریزان امسال که در محل تالار کسری نی‌ریز و با کمک ستاد دیه زندان برگزار شد بیش از 110 میلیون تومان کمک کردند.
دراین مراسم انصاری منش رئیس زندان نی‌ریز، گفت: هدف از این سنت حسنه یاری رساندن به خانواده‌های زندانیان جرایم غیرعمد و مالی بود تا خانواده‌های این مددجویان دچار گرفتاری‌های ناشی از جرم سرپرست خود نشوند و به بزهکاری نیفتند.
وی در ادامه افزود: در سال گذشته با کمک ستاد دیه استان با کمک 120 میلیون تومانی خیرین و 921 میلیون تومانی ستاد دیه استان و برنامه ماه عسل  توانستیم  18  نفر  را آزاد کنیم.
در ادامه حجه الاسلام مهدوی رئیس دادگستری نی‌ریز با بیان اینکه کمک به هم نوع را باید در جامعه فرهنگ سازی کرد گفت: مددجویانی داریم که دچار جرایمی شده‌اند که ممکن است سر راه هرکدام از ما قرار بگیرد.
وی ادامه داد: در این میان اختلافات خانوادگی افزایش پیدا کرده و این ناشی از مشکلات فرهنگی و گاهی هم نقص قانون است و اغلب افرادی که دچار این مشکل شده اند، نان‌آوران خانواده‌ها هستند. هرچند قضات نهایت رأفت را در مورد آنها به کار می‌برند اما بعضی گرفتار قانون و حبس می‌شوند.
  یزدان پناه فرماندار نی ریز هم  در سخنانی کوتاه، اقدامات و تلاشهای انجمن حمایت از زندانیان که خود را در کنار خانواده مددجویان قرار داده‌اند تا از رنج آنان بکاهند، ستود.

در ادامه نیکوکاران شهرستان کمک‌های خود را به ستاد دیه مستقر در محل اهداء کردند و در نهایت بیش از 110 میلیون تومان جمع آوری گردید.

به گفته نماینده ستاد دیه، تعدادی از افرادی که نتوانستند در این مراسم حاضر شوند و کسانی که مایل به کمک هستند می‌توانند کمکهای خود را به ستاد دیه مستقر در اداره زندان نی‌ریز اهداء کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین