«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۱۸
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی نی ریز مطرح شد؛
دومین نشست تخصصی کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نی ریز در سال جدید، با موضوع «بسیج ملی کنترل فشار خون» با حضور رؤسای ادارت مختلف در محل شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.


                                                                

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز، دراین نشست «دکتر داور آل داود» با تأکید به آغاز شدن بسیج ملی کنترل فشارخون، بیماریابی و تشخیص زودرس فشارخون بالا در افراد را ضروری دانست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فشار خون بالا را اصلی ترین عامل خطر در ناتوانی و مرگ زودرس ناشی از بیماری های قلبی عروقی نامید، و افزود: خطر ابتلا به بیماری های مزمن کلیه و سکته های مغزی نیز با بالا رفتن فشارخون افزایش پیدا خواهد کرد.

 

                                                               

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود یک سوم جمعیت بزرگسالان در ایران در معرض شیوع این بیماری قرار دارند گفت: متأسفانه 40 درصد از افراد از بیماری فشارخون خود بی اطلاع هستند.

در ادامه مسئول بیماری های غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان به بیان اهداف کلی بسیج ملی کنترل فشار خون پرداخت و اضافه کرد: افزایش بیمار یابی و آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر و اهمیت تشخیص زودرس به منظور کنترل این بیماری از برنامه های مهم این طرح است.

                                                              

« محمد طاهری» گروه هدف اندازه گیری فشار خون را افراد بالای 30 سال عنوان کرد و گفت: این طرح از تاریخ بیست و هشتم اردیبهشت ماه آغاز و تا پانزدهم تیرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

او افزود: نحوه اجرای این طرح به صورت ثبت الکترونیکی است که در آن افراد می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی از فشارخون خود آگاه شوند و یا از طریق خود اظهاری و بصورت غیرحضوری میزان فشار خون خود را در سامانه www.salamat.gov.ir ثبت کنند.

سپس « حمید یزدان پناه » فرماندار نی ریز از تمامی ادارت خواست تا در اجرای مناسب و درست این طرح در شهرستان مشارکت لازم را داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین