«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
در راستای کنترل بیماری سالک پوستی، عملیات جونده کشی در روستاها و در 7 کانون آلوده به این بیماری اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز، این برنامه در ابتدا با تشکیل کمیته برون بخشی بیماری سالک با حضور بخشدار مرکزی و دهیاران و با دستور کار هماهنگی و اجرای طرح جونده کشی، بررسی موانع و مشکلات اجرای این طرح در سال های گذشته و همچنین تعیین برنامه زمانبندی این عملیات، آغاز شد.

کارشناس مسئول بیماری های واگیر شبکه بهداشت با تأکید به اینکه هماهنگی و همکاری بخشداری مرکزی، دهیاران و شوراهای روستاهایی که در کانون آلودگی قرار دارند ضروری است، عنوان کرد: خوشبختانه همکاری خوبی در این زمینه با کارشناسان بهداشتی صورت گرفت.

                                                           

« دکتر محمد رسولیان »  در ادامه با تأکید به لزوم اطلاع رسانی به اهالی روستاها و برگزاری کلاس های آموزشی در این زمینه جهت روستائیان، اجرای مرحله به مرحله و طبق برنامه زمانبندی مشخص شده را مهم ارزیابی کرد.

وی افزود: این طرح در سه مرحله انجام می شود که مرحله اول آن از پانزدهم اردیبهشت ماه و در روستاهای قلعه بهمن، غدیرگه، دولت آباد، علی آباد شور، نصیرآباد، حیدر آباد و حاجی آباد آغاز شد و به مدت چهار روز ادامه داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین