«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
همزمان با یکم اردیبهشت ماه بزرگداشت روز سعدی، آیین پاسداشت شیخ اجل سعدی شیرازی با حضور ادبا ، شعرا و اصحاب فرهنگ و هنر روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه در محل سرای آبی بی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی ریز، همزمان با یکم اردیبهشت ماه بزرگداشت روز سعدی، آیین پاسداشت شیخ اجل سعدی شیرازی با حضور ادبا ، شعرا و اصحاب فرهنگ و هنر روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه در محل سرای آبی بی برگزار شد.

در این آیین دکتر مختار کمیلی محقق و پژوهشگر نی ریزی ضمن اشاره بر جایگاه و شخصیت‌ ماندگار سعدی در دامنه‌ ادبیات، گفت در شعر شاعران نی ریزی به ویژه شیخ الاسلام شهاب نی ریزی(اشرف) و شیخ الاسلام سحاب نی ریزی( سید نعیم) پیروی و تاثیر از سبک سعدی روشن است و در غزلهای خود بیشترین توجه را به اشعار سعدی داشته اند.

وی در بخشی از سخنان خود به تصحیح واژه های نگارش شده در بوستان سعدی پرداخت که به زودی در قالب مقاله ای جامع به دوستداران شعر و ادب منتشر خواهد شد.

در این برنامه فاخر هنری که به همت انجمن ادبی گلبانگ ترتیب یافت علاوه بر شعر خوانی، گلستان خوانی، تفال بر دیوان حافظ و موسیقی نیز اجرا شد و در پایان از شعرا، ادبا و دست اندرکاران مراسم تجلیل شد.

گفتنی است در این مراسم غلامحسین کبریادار، پوریا سالخورده، محمد جلال رنجبر، افراسیاب نگهداری، محمدعلی جهاندیده، جواد کاظمی، علی علیدوستان، مهران جواهرآثار، محسن صادق زاده، رقیه ساجدی، فرشته یاربی، نازنین زهرا کاوه، کوثر مرادنژاد، فائزه اندرز، طاهره ابراهیمی و مریم بذرپاش اشعار خود را قرائت کردند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین