«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
به گزارش روابط عمومی شهرداری، در این جلسه که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، معاونت خدمات شهری، مسئول امور مالی شهرداری، مهندس خاوری مشاور طرح، مهندس قره چاهی به نمایندگی از اداره آبفا و مهندس درخشی پور از شرکت آبسار در ساختمان شماره ۲ شورای اسلامی شهر برگزار شد، ابتدا لایقمند رئیس شورای شهر با اعلام اینکه مردم در پروژه فاضلاب مظلوم واقع شده اند از مسئولین امر دلایل چرایی این فرونشست های خیابان های شهر را خواستار شد که آیا از عملکرد پیمانکار است یا ناشی از روند طبیعی کار! وی اعلام کرد شهرداری در نظر دارد خیابان های اصلی را روکش آسفالت کند که اگر این فرونشست ها دوباره ادامه داشته باشد، باعث هدر رفت هزینه های بسیار خواهد شد.

در ادامه مهندس خاوری بعنوان ناظر و مشاور طرح، خرابی ها را نسبت به کل کار بسیار کم دانست و مسائل فنی و پیچیدگی های طرح و همچنین کم کاری و کاهلی پیمانکاران را از دلایل اصلی این موضوع اعلام کردد، وی یادآور شد که از تمامی خرابی ها لیست تهیه شده است و در حال رفع آنها هستیم چرا که عدم اصلاح آن باعث می شود مجوز جدید از سوی شهرداری صادر نشود.

مهندس درخشی پور با تشکر از شهردار و شورای شهر برای همکاری با شرکت های پیمانکاری این طرح، به آسیب شناسی فرونشست های مسیر حفاری پرداخت و یکی از دلایل را، ورود آب از لوله فاضلاب داخل منازلی دانست که هنوز کار تمام نشده است و با رهاسازی آب، باعث ورود آب به زیر آسفالت گردیده است.

در ادامه شهردار اعلام کرد که از ابتدا قرارها برای چگونگی کار و پرکاری ها رعایت نشده است، وی این نشست ها را روند طبیعی کار ندانست و آن را ناشی از کم کاری و اهمال در کار بیان کرد و همچنین نظارت ضعیف بر عملکرد را از جمله دلایل این اتفاقات دانست.

قره چاهی نماینده اداره آبفا نی ریز و نماینده کارفرما اعلام کرد در ایام نوروز و به دلیل بارندگی، همکاران فنی اجازه خروج از شهر را نداشته اند.

در پایان موارد زیر بعنوان مصوبه  جلسه مورد تصویب قرار گرفت:

۱-ارائه یک گزارش از تمام فرونشست ها و برنامه زمانبندی برای رفع آن

۲-ارائه مستندات آزمایشگاهی به شهرداری در جهت رعایت موازین فنی و قانونی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین