«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
رها سازی ماهیان قرمز هفت سین در حوض محوطه آرامگاه و موزه احمد نی‌ریزی با استقبال پرشور شهروندان نی‌ریز برگزارشد.
کودکان نی‌ریزی به همراه خانواده‌هایشان، ماهی‌های قرمز سفره هفت سین نوروزی خود  را در حوض این مجموعه زیبا رها کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نی‌ریز با بیان این خبر گفت: کوچکترین قدم همه شهروندان برای حفظ محیط زیست بزرگترین خدمت محسوب می‌شود. 

حمیدرضا هادی در ادامه گفت: برگزاری جشنواره رهاسازی ماهی‌های قرمز سفره هفت سین اقدام ابتکاری اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نی‌ریز است که با همکاری شهرداری نی‌ریز و باحضور کودکان و خانواده ها در 12 فروردین همزمان با روز جمهوری اسلامی برگزار گردید.

وی افزود: ایجاد نشاط و شادابی در شهر و حفظ و اشاعه فرهنگ زیست محیطی در میان نونهالان و خانواده‌ها یکی از اهداف مهم این جشنواره است. 

هادی تصریح کرد: در این جشنواره، شهروندان با رها سازی ماهی‌های سفر هفت سین در حوض بزرگ مجموعه موزه، زندگی دوباره‌ای را به ماهی‌های قرمز هدیه کردند.

هادی ادامه داد: هر ساله به دلیل نبود برنامه مناسب برای جمع‌آوری ماهی‌های قرمز سفره هفت سین، تعداد زیادی از این ماهی‌ها پس از پایان تعطیلات نوروزی یا در تنگ‌های بلور سفره هفت سین تلف می‌شوند و یا توسط مردم به رودخانه‌های نزدیک شهر منتقل می‌شوند که این امر خود مخاطرات زیست محیطی را به همراه دارد. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این برنامه می‌تواند به عنوان حرکتی نمادین به فرهنگی غالب در شهرستان و حتی کشور در اواخر تعطیلات نوروزی برای رهاسازی ماهی‌های قرمز تبدیل شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین