«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
اولین نوروزگاه شهرستان نی ریز با حضور رئیس و اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر نی ریز و میهمانان نوروزی در بافت تاریخی این شهرستان برگزار گردید.
ر ستاد اجرایی خدمات سفر نی ریز، آئین نوروزگاه، با هدف آشنایی گردشگران و مسافرین از سنتها و آداب و رسوم های فراموش شده، در بافت قدیم شهرستان به اجرا گذاشته شد.
هادی افزود: فرماندار و رئیس اجرایی ستاد خدمات سفر شهرستان با همراهی اعضا ستاد و مسئولان نی ریز ضمن حضور در نوروزگاه، از نزدیک شاهد برنامه های سنتی و آیینی و کارگاههای تولید زنده محصولات صنایع دستی بودند و از اجرای برنامه ها ابراز رضایت نمودند .
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر نی ریز اضافه کرد: یکی دیگر از جاذبه های اجرای برنامه نورزگاه برای میهمانان و مسافران نوروزی،  وجود کارگاههای زنده صنایع دستی و آثار هنرمندان در خانه های تاریخی بود، که تمرکز  بر روی رشته های در حال احیا از جمله چاقو سازی و سفالگری است و خرید صنایع دستی توسط میهمانان به رونق بازار صنعتگران افزوده بود، همچنین پخت شیرینی های سنتی نی ریز از جمله کماچ و نان شیرین و نحوه تهیه این محصولات در معرض دید گردشگران قرار گرفت است.
 هادی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های نوروزگاه، اجرای مراسم عقد و ازدواج یک زوج جوان بود که با سنت خاص عشایری، در سرای تاریخی جاوید برگزار گردید.    
وی در پایان خاطر نشان کرد: شهرستان نی ریز  با هدف احیا و زنده نگه داشتن آئین ها و سنتها،  بازیهای محلی، معرفی صنایع دستی و جاذبه های تاریخی برنماه های متنوع نوروزگاهی خود را به نمایش گذاشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین