«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
در آستانه همایش بزرگ در اسلام بود که از آن به عنوان یکی از همایش های سریع یاد می شود روزنامه وطن چاپ ترکیه نوشت در سال جاری برای اولین بار از یک استاد ایرانی برای شرکت در این اجلاس دعوت به عمل آمده این نماینده طرح مسئله ایران در جریان اجلاس است.
در تحقیقات مراکز اطلاعاتی و امنیتی کشور مشخص شد که فرد ایرانی مورد نظر روزنامه وطن دکتر محمود_سریع_القلم استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی و از مشاوران ارشد سابق مرکز تحقیقات استراتژیک بوده است.
اما بر اساس آنچه در یک سایت تحت عنوان اسناد محرمانه این سازمان وابسته یهودیان آمده است این نخستین بار نیست که از سریع‌القلم برای حضور در همایش بزرگ دعوت می‌شود و یکی از اولین ایرانی است که پس از انقلاب درباره موضوع روابط_ایران_و_اسرائیل به اظهارنظر رسمی پرداخته است.
اما این تنها ارتباط زندگی سریع_القلم با نهاد های وابسته به فراماسونری نیست استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران عضو هیئت تحریریه مرکز تحقیقاتی خلیج نیز هست.
این مرکز علاوه بر اینکه تحت حمایت شورای همکاری خلیج_فارس در مجموعه ای از وزارتخانه‌های سعودی و اماراتی قرار دارد از حمایت بزرگترین خانواده های پدید آورنده فراماسونری هم چون روچیلد و راکفلر نیز برخوردار است.
همکاری مشاور عالی رئیس‌جمهور یازدهم ایران با مرکز تحقیقاتی منتسب به ولید بن طلال سعودی فراماسون اعظم شاهزاده متمول جدی ترین دشمن منطقه کشور که هم اکنون به صورت غیررسمی در جنگ نیابتی سوریه با ایران درگیری رسمی دارد تعجب‌برانگیز است
الکس_جونز از گردانندگان سایت مذکور که در اوایل ژوئن ۲۰۰۶ به قصد جمع آوری اطلاعاتی درباره گروه بیلدربرگ به کانادا سفر کرده بود به این اسناد محرمانه دست یافت نام محمود_سریع_القلم نیز در میان دعوت شدگان به اجلاس کانادا ۸ الی ۱۱ ژوئن ۲۰۰۶ به چشم می‌خورد اجلاسی که یکی از  محورهای مورد بحث در آن اهداف هسته_ای ایران بوده است و اشخاصی چون هنری_کیسینجر وزیر خارجه اسبق آمریکا و ریچارد_پرل مشاور سیاسی وزارت جنگ آمریکا در آن حضور داشتند.
نقش سریع_القلم در سال ۱۳۸۸ پس از پایان دوره متوسطه در ایران به آمریکا رفت و در دانشگاه ایالتی نورتریج در رشته علوم سیاسی مشغول به تحصیل شد ای در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته روابط بین الملل از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی فارغ التحصیل شد.
سریع_القلم در کیفرخواست مدعی العموم علیه متهمان فتنه ۱۳۸۸ چنین نام برده شده است افراد دیگری مانند سریع‌القلم ، ناصر هادیان و هادی سمتی با تفکرات خاصی شروع به تئوری سازی در زمینه تامین منافع آمریکا در ایران کردند.

آنها موضوعاتی مانند انرژی اتمی و موشکی حمایت از لبنان و فلسطین را آرام آرام مورد هجوم قرار می‌دادند این تئوری‌ها در مراکز تحقیقاتی مختلفی در دولت اصلاحات پرداخته شد و در مطبوعات به صورت گسترده در جامعه پخش می‌شد.

سریع_القلم بدون بهره بردن از هر سمت دولتی سالها توفیق دعوت و حضور در یکی دیگر از نهاد های جهانی سیاسی اقتصادی را نیز دارد اجلاسداووس در هر دوره بیش از ۲۰۰۰ مدفوع ندارد اما به دلایلی نامشخص سریع القلم همواره در این نیز جایگاهی_ویژه به خود اختصاص داده است.

محمود سریع‌القلم در کلاس درس خود اعلام کرده که در حاشیه اجلاس داووس با هنری کیسینجر ملاقات داشته و در مورد موضوع هسته ای ایران گفتگو کرده است صحبت های وی درباره اجبار ایران به دست شستن از آن چه سیاست خارجی ایدئولوژیک میخواند در واقع پاشنه آشیل مشکل لاینحل حضور رسمی رژیم غاصب صهیونیستی در خاورمیانه است.
علاوه بر اینکه بر اساس اعلام نظر رسمی مدیران پروژه ایران از جمله گری_سیک بهبود روابط ایران و آمریکا قرار است کلید صلح خاورمیانه باشد و صلح خاورمیانه طرحی به قدمت تاریخ تأسیس رژیم نامشروع صهیونیستی است که بانیان آن می‌کوشند واسطه عملیاتی ساختن اجباری آن مشکل غده سرطانی خاورمیانه را با مشروعیت بخشی جهانی از بالا حل و فصل کنند.
سریع‌القلم_پدر_توسعه_لیبرال_بعد_انقلاب
 به طور کلی در دبی فکری و اندیشه‌ای سریع القلم مسائل توسعه ایران است این درد می تواند عرصه های مختلف توسعه اعم از توسعه فرهنگی اقتصادی اجتماعی و سیاسی را شامل شود اما در تمامی عرصه‌ها وی تنها راه رسیدن به هدف توسعه را پیروی از الگوی توسعه غربی می داند.

مقالات و نظرات سریع‌القلم در این زمینه به اندازه ای در خارج از کشور مورد علاقه واقع شد که موجبات صدور گرین_کارت و حضور وی در خصوصی ترین جمع های ماسونی غرب را فراهم ساخته است ریشه نرمش منفعلانه سیاست خارجی در دولت یازدهم که چرخشی بنیادین از آرمان‌های انقلاب اسلامی دارد را باید در آثار سریع‌القلم جستجو کرد.

سریع‌القلم در کتاب ایران وجهانی_شدن_چالش‌ها_و_راه‌حل‌ها توسط مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به چاپ رسیده است بیش از هر چیز در پی آن است که به یکی از مهم‌ترین نهادهای قانونگذاری و رفع اختلاف قوا و تدوین راهبردهای استراتژیک نظام جمهوری اسلامی یعنی مجمع تشخیص مصلحت نظام بقبولاند که توسعه یا استقلال و یا به عبارتی توسعه یا هویت در تضاد آشتی ناپذیر است و پیشرفت عمومی جمهوری اسلامی بدون سرسپردگی به قدرت‌های استعماری و استکباری امکان پذیر نیست سریع‌القلم در این اثر پی برده به ما می گوید که در متون و ادبیات جهانی شدن نفس استقلال منسوخ شده است.
شاید اگر بخواهیم تفکرات جریان سلطه غرب را تحریک کنیم باید به اندیشه های نئولیبرالیستی سریع‌القلم نیز اشاره کنیم آنجایی که برای زبان نشان دادن فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی توسعه یافتگی استعمار غرب را به رخ می‌کشد و می‌گوید به عنوان یک قاعده در فرآیند جهانی شدن کشورهایی که از قدرت اقتصادی بیشتری برخوردارند توان قاعده سازی بیشتری در اختیار دارند تولید ناخالص داخلی جهان در سال ۲۰۱۰ ۳۳ هزار میلیارد دلار بود از این رقم حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان متعلق به آمریکا ۴ هزار میلیارد دلار به ژاپن به ۸ هزار میلیارد تومان متعلق به اتحادیه اروپا بود به عبارت دیگر ۷۰ درصد قدرت اقتصادی جهان حدود ۱۷ کشور از ۱۹۷ کشور است که به طور طبیعی حق قائل ساز زیرا برای خود قائل است.
وی معتقد است سیاست و فرهنگ موجود در کشور ایران با جهانی شدن سازگار نیست ولی برای اینکه ایران بتواند به پیشرفت و رشد برسد باید معنای سنتی سیاست و فرهنگ را تغییر داد تا با جهانی شدن سازگار گردد به عبارت دیگر سیاست و فرهنگ را باید با آن قواعدی که کشورهای برتر اقتصادی جهان مانند آمریکا پدید آورده‌اند سازگار کنید و اگر دوباره به معانی سنتی فرهنگ حاکمیت ملی در جامعه ایرانی برگرد این تناقض سیاسی و رویارویی مفهومی و مناطقی فرآیند جهانی شدن با این تاریخ را پیدا خواهیم کرد.
امثال سریع‌القلم که سال‌هاست در مرکز تحقیقات استراتژیک پژوهش‌های راهبردی انجام داده‌اند اگرچه ممکن است از نظر فیزیکی در بدنه دولت نباشند ولی اندیشه و افکارشان در تصمیم سازیها و سیاست‌گذاری‌های دولت نفوذ کرده است.
راه حل نهایی سریع‌القلم برای حل مشکلات کشور ذوب در نظام سلطه است جمهوری اسلامی ایران باید با نظم موجود جهانی به ثبت رسیده و به صورتی پایدار روش همزیستی مسالمت آمیز با آن را اتخاذ کند به عبارت دیگر اگر جمهوری اسلامی ایران بخواهد ماهیت خود را در حداکثری را حفظ کند طبیعی است که نمی تواند در فرآیندهای جهانی وارد شود.
خطر بزرگی که در اندیشه وی نهفته است ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی است در حقیقت وقتی اصالت را به توسعه اقتصادی می دهید و تنها راه رسیدن به این توسعه را پیوستن به جامعه جهانی برشمرید متوجه تعارضات جمهوری اسلامی با #جهانی شدن هستید نتیجه منطقی سه گانه فوق الذکر این گذار است جمهوری اسلامی با این ساختار ناکارآمد است.
نفوذ ایدئولوژیک برای استخاره به فروپاشی از درون یک حکومت و کم کار بردی و بی ثمری اندیشه های نظام سیاسی آغاز می شود و مانند موریانه تفکر حاکم به خصوص در کشورهای تازه توسعه یافته ودرحال توسعه را مورد هجمه قرار می‌دهد مجموعه تفکرات حاکم بر اندیشه سریع‌القلم را می توان نشست گرفته از اندیشه مقاومت در برابر نفوذ و سلطه اندیشه غرب دارد که متاسفانه تریبون گسترده‌ای نیز برای بیان آن پیدا می‌کند و به قدرت رسیدن دولت یازدهم نیز به شدت بیشتری پیدا کرده است.
وی معتقد است افرادی که می‌توانند مدیریت کشور را به دست گرفته و کشور را به رشد و پیشرفت برسانند افرادی هستند که صاحب سرمایه تحصیلکرده صاحب کارخانه از طبقه اشراف کسانی که مدتی در خارج زندگی می کردند بین المللی گرا آشنایی به زبان خارجی و غیره باشند نه از رشته بومی و ضعیف جامعه ورود به جهانی شدن به نخبگان سیاسی بین المللی را نیازمند است.


به کوشش : عبدالرحیم بناکار
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین