«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۶۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
یکی از جریاناتی که در چند سال اخیر قوت گرفت و قصد ایجاد تغییر در بدنه مذهبی ها به خصوص محبین اباعبدالله را دارد جریان شیعه نمایی است که در حاشیه و متن بیوت یکی از روحانیون قم به نام صادق_شیرازی شکل گرفته است.

جریانی که از طریق هیئت‌های مذهبی بستر رشد خود را دنبال می کند و بدون توجه به مسائل جاری جهان_اسلام به اشاعه بدعت‌هایی می‌پردازد که نتیجه آن جز کشتار شیعیان بیگناه نیست حتی زمانی که دشمن در صدد تخریب مرقد مطهر حضرت زینب بود هیچ عکس العملی از این فرقه نشان داده نشد.

نکته جالب ماجرا جایی است که تنها جریان مسلمانی که بعد از تکفیری‌ها علیه سید_حسن_نصرالله در لبنان فعالیت می کند این جریان است.

شبکه های ماهواره ای متعدد امپراطوری اینترنتی و مراکز وسیع آموزشی در کشورهای مختلف اسلامی تنها ثمره بخشی از حمایت های مادی و توزیع پول های کلان این جریان است.

این در حالی است که کشورهای اروپایی شبکه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران را می‌بندند و شبکه المنار حزب الله در بسیاری از ماهواره‌ها توقیف شده و اجازه پخش ندارد.

راهکار این فرقه در جذب هیئات تاکید بر هیئت غیرسیاسی است دلیل  این که جریان بر این مسئله اقامه می کند فرار مردم عادی از هیئت با بیان مسائل سیاسی است ولی این فرقه در اصل به دنبال ایجاد شکاف بین هیئت ها و نظام اسلامی هستند.

ازنمازخواندن_پشت_امام_تا_مقابله_با_انقلاب_اسلامی

 آیت الله سید محمد شیرازی برادر بزرگتر سید صادق شیرازی است که از همان ابتدای مطرح شدن امام به عنوان زعیم تشیع با ایشان مشکل پیدا کرد با وجودی که مرحوم آیت الله سید محمد شیرازی هنگام ورود امام به کربلا استقبال بسیار خوبی از ایشان به عمل آورد و حتی از امام خواست که به جای او در صحن امام حسین نماز جماعت بخواند اما پس از رحلت آیت الله العظمی حکیم و طرح مرجعیت آیت الله شیرازی از سوی کربلایی‌ها این روابط تیره و سرد شد.

در خاطرات روز ورود امام به کربلا و سنگ تمام سید محمد شیرازی در استقبال از امام گفته شده است عصر روز جمعه۱۳۴۴/۷/۱۶ امام خمینی همراه با شهید سیدمصطفی و شماری از علما و روحانیان عازم کربلا شد.

آیت_الله_خویی_کار_این_سید_شبهه‌ناک_است

 پس از رحلت آیت الله بروجردی و بحث بر سر مرجعیت امام خمینی سیدمحمد شیرازی نیز به عنوان مرجع مطرح شد که با واکنش هایی همراه شد.

مهمترین مخالفت‌ها با مرجعیت سید محمد جوان مقیم کربلا از سوی آیت الله خویی و آیت الله سید محمود شاهرودی صورت گرفت و این دو مرجع تقلید در موضع‌گیری‌های تندی اجتهاد سید محمد شیرازی را زیر سوال برده و طرح مرجعیت وی را مشکوک قلمداد کردند.

آیت_الله_العظمی_سید_ابوالقاسم_خویی و آیت‌الله_العظمی_شاهرودی هر یک به طور جداگانه اعلامیه‌ای علیه ایشان صادر کردند آقای شاهرودی در اعلامیه اش  متذکر شده بود که آقای شیرازی مجتهد نیست و شاهد بر این مدعا نیز استاد وی آقای #شیخ_یوسف_حائری است که در نوشته‌ی تصریح کرده  آقای شیرازی به حد اجتهاد نرسیده است.

در مرحله بعد حمله شدت بیشتری پیدا کرده و مرحوم آقای خویی در سوالی که از ایشان شده بود طوری جواب داده بود که حیثیت سید محمد شیرازی خدشه دار شد.

بیت_شیرازی_پاتوق_مأموران_ساواک
عدم ارتباط با امام تا زمان عزیمت سید محمد شیرازی به کویت ادامه یافت اما بعد از استقرار ایشان در کویت دوستان و حامیان ایشان حملاتی را علیه امام ترتیب دادند و شروع به بدگویی و بستن اتهام‌های ناروا به ایشان کردند.

آیت_الله_خاتمی_یزدی در کتاب خاطراتش در این باره می گویند در زمینه مسائل سیاسی نیز بعضی از دوستان و هواداران امام مثل آقای محتشمی و آقای فردوسی پور که برای سخنرانی و امور دیگر به کویت می‌رفتند نقل می‌کردند که بیت و بیرونی آقای شیرازی پاتوق مأموران ساواک ایران است و خود ایشان هم به ما توصیه می‌کند که دست از مبارزه علیه شاه برداریم و سخنی ضد رژیم نگوییم.

سید_حسن_شیرازی_عامل_اختلاف_نیروهای_انقلاب
اسناد متعددی درباره سید حسن شیرازی برادر سید محمد و سید صادق وجود دارد که وی عامل اختلاف میان نیروهای انقلاب بوده است مأموران ساواک درگزارش مورخ ۱۰ تیر ۱۳۵۷ به عوامل خود پیشنهاد می‌کنند که در مقابل قدرت سید موسی صدر در سوریه و زینبیه برای قدرت گیری سید حسن شیرازی تلاش کنند تا از این طریق انقلابیون ایران به ویژه محمد_منتظری و یارانش از زینبیه طرد شوند.

مصطفی_چمران هم در نامه‌ای از این سید شیرازی گلایه می‌کند و به امام صدر می نویسند در چنین محیط نامساعد سید حسن شیرازی به همکاری با کامل_اسعد شروع به فعالیت کرده و شیخ های زیادی را با پول خرید و عده‌ای اوباش را نیز مسلح کرده و برای خود سازمانی به وجود آورده است و دولت لبنان نیز به شدت او را تقویت می‌کند تا امام را بکوبد و سیدحسن را سواحه الامام سید حسن شیرازی می نامند.

ماجراجویی_در_تدفین_پیکر_سید_محمد_شیرازی
 خانواده شیرازی‌ها حتی از جسم برادرشان برای اعلام مواضع سیاسی‌شان علیه نظام جمهوری اسلامی دریغ نکردند ایشان به رغم اینکه به دستور رهبری در صحن حرم حضرت معصومه برای قبر سید محمد شیرازی جایی صورت گرفت در یک اقدام ناصواب تشییع جنازه برادرشان را به یک میتینگ سیاسی تبدیل کرده و اقدام به ایجاد بلوا و آشوب در شهر مقدس قم کردند که بنا بر استشهادات شاهدان عینی مورد اعتراض بسیاری از اهالی قم قرار گرفت.

در این هنگام است که نیروهای امنیتی در مقابل ایجاد چنین آشوبی ایستادگی کرده و تابوت سید محمد شیرازی را برای دفن به حرم مطهر انتقال می دهند این ماجرا تا سال‌ها مستمسکی برای خانواده شیرازی‌ها برای حمله به شخص مقام معظم رهبری قرار گرفت این اتفاق در حالی رخ داد که رهبر_انقلاب هم در پیامی از مجاهدت‌های سید محمد شیرازی تقدیر کرده و مجلس ختمی هم در مسجد اعظم قم برای ایشان برگزار کردند.

برادر_کوچکی_که_از_برادر_بزرگ_جلو_افتاد:
 سید صادق برادر کوچکتر سید محمد بعد از فوت وی در سال ۱۳۸۰ در شهر قم عملا تبدیل به بزرگ خاندان شیرازی‌ها شد عناد و دشمنی این جریان با انقلاب اسلامی ایران شخص امام خمینی و نیز آیت الله خامنه ای امری است که ایشان هیچ واهمه از ابراز علنی آن حتی در داخل جمهوری اسلامی ایران نداشته اند البته لازم به ذکر است مشی اعتقادی صادق شیرازی با سید محمد شیرازی در تفاوت آشکار است.

همین مسئله شبکه های جاسوسی انگلیسی را بر آن داشت تا از این جریان در جهت ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی در بدنه مذهبی و انقلابی استفاده کرده و پایه‌های مشروعیت نظام اسلامی را به خصوص در میان اهل سنت ایران سست کند.

برادر_دیگر_سید_صادق_سید_مجتبی_است که اکنون در کسوت روحانیت در انگلیس زندگی می کند فیلم صحبت های سید مجتبی شیرازی علیه شخص رهبری و مجموعه فرش های رکیک وی نسبت به نظام اسلامی هزاران بار در فضای مجازی دیده شده است.

این جریان با به راه افتادن شبکه الفدک سابق و صوت  الاطهار توسط یاسر الحبیب جانی تازه گرفت و گفته می‌شود که میان ایشان و یاسر الحبیب رابطه سببی نیز وجود دارد.

علی‌رغم تکثیر نمودن طیفی از علمای شیعه از شهید محمد باقر صدر گرفته تا ایت الله سیستانی، مکارم شیرازی، و رهبر معظم انقلاب توسط یاسر الحبیب هیچکدام از شبکه های ماهواره ای منتسب به جریان شیرازی ها حاضر به تبری از وی و اعمال تفرقه افکن وی نبوده و نیست.

آیت الله صادق شیرازی دارای سوابق سیاسی نیز هست وی در سال ۱۳۸۸ به دفاع از فتنه‌گران پرداخت و در ویدئوی به نظام جمهوری اسلامی شدیداً حمله کرد البته سابقه حملات وی و خانواده‌اش به انقلاب اسلامی مردم ایران بین انقلابیون مشهور است.

سید صادق شیرازی در سخنرانی خود که در تاریخ ۲۸ صفر ۱۴۳۱ در قم ایراد کرد با استفاده از کلماتی ناشایست اقدام توهین به رهبر انقلاب نمود ((جوانان گول نخورید مثل پدراتون که بعضی هاشون گول خوردند نشید تاریخ پیامبر خودتون رو بخونید هر چی میگن نگید راست میگه اگه درست میگه کشور اسلامی مردمش انقلاب می کنند))

پوپولیست
ببینید وقتی نوع حکومتی که به اسم مردم اومده و میاد با باتوم مردم رو میزنه اون اسلام نیست، زیبا نیست با این اسلام می خواهیم دنیا را دعوت کنیم به اسلام؟
 مگه  منافق را باید کشت؟
 پیامبر خدا یه دونه منافق نکشتند
وقتی از یک حکومت اسلامی که ملت خودش رو به خاطر اینکه یه تظاهرات کرده با باتوم میزنه میکشه به خاک و خون میکشه چه توقعی است؟

امام خمینی (ره) در لزوم توجه بیشتر روحانیت به مسائل شرعی و سیاسی و هشدار نسبت به خطرات اینده در صورت انحراف می‌فرمایند: (( اینقدر که اسلام از این مقدسین روحانی نما  ضربه خورده است از هیچ کس دیگر نخورده است.))

ایشان در بیان ضرر وجود حتی یک روحانی که در خط اسلام آمریکایی باشد می‌فرمایند خدای متعال می داند که من نسبت به آخوندهای فاسد آنقدر شدید هستم که نسبت به سایر مردم نیستم ساواکی پیش من محترم تر از آخوند فاسد است.

توهم_توطئه_یا_دستاویزی_برای_مظلوم_نمایی

سید محمد شیرازی در سن ۷۵ سالگی بر اثر بیماری و کهولت فوت کرد اما برخی مریدان وی مرگ شیرازی را مشکوک می خوانند همچنین مرگ پسر ایشان سید محمدرضا شیرازی را که در خانه اش فوت کرده نیز توسط  نظام تلقی می‌کنند تا کنون هیچ یک از نزدیکان  سید صادق شیرازی نیز به کشته شدن پسر برادر خود به وسیله نظام اسلامی اشاره نکرده است اما روایت هایی که درباره فوت گفته شده  همگی در تناقض جدی با هم هستند.

دارودسته_افراطی_ها
یاسر_الحبیب_طلبه_خوش‌پوش لندن_نشین

 یاسرالحبیب یک طلبه خوش‌پوش است که اگر در حسینیه در لندن منبر برود سینه‌چاک شیعیان و دشمن درجه یک وهابیت به شمار می‌رود(( یا سریحیی عبدالله الحبیب )) یکی از شبکه های تحت حمایت آیت الله سید صادق شیرازی یعنی شبکه فدک را مدیریت میکند ولی از حضور چشمگیر و پررنگ در دیگر شبکه های زنجیره ای ایشان نیز غفلت نمی کند.

تنها سه سال از راه اندازی هیئت خدام المهدی در کل میگذشت که تندروی‌های یاسر الحبیب دولت کویت را مجبور کرد هیئتش را پلمپ و او را روانه زندان کند.

وی در می ۲۰۰۴ نیز به اتهام اهانت به صحابه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بازداشت و مسئله تا حد امنیت کشور کشید و به ده سال حبس محکوم شد او سه ماه را در زندان گذراند اما به مناسبت روز ملی کویت مورد عفو امیر کویت قرار گرفت.

این جوان جاسوس چشم انگلیسی‌ها را گرفته بود لذا سریع به سوژه مورد نظر سازمان های حقوق بشری انگلیس و آمریکا تبدیل شد حتما خود مقامات کویتی هم متعجب شده بودند که این سازمان ها چرا بین این همه زندانی و شکنجه شده به این روحانی جوان اینقدر توجه میکنند.

به نوشته روزنامه دیلی_میل یاسرالحبیب یک کلیسا را در  دهکده فلومر به قیمت دومیلیون_پوند خریده و به مرکز فعالیتهایش تبدیل ساخته است.

درخواست مقتدی_صدر از بیت شیرازی برای اعلام برائت از یاسرالحبیب.

محمد_هدایتی مدیر مسئول شبکه ماهواره ای سلام
 محمد هدایتی مدیر مسئول شبکه سلام یکی از کسانی است که با بیت شیرازی ها ارتباط کامل دارد و در مسائل سیاسی ضد نظام جمهوری اسلامی فعالیت می کند تا به حال با شبکه صدای آمریکا مصاحبه کرده و از #قمه زنی دفاع و جمهوری اسلامی را بارها متهم به دیکتاتوری کرده است

در سالهای اخیر این جریان اقدام به تاسیس مراکز متعدد علمی و عام المنفعه کرده است تا حضور خود را در میان شیعیان بیشتر کند #جفری_هالورسون نظریه پرداز و پروفسور دانشگاه آریزونای آمریکا پس از فتنه ۱۳۸۸ با انتشار مقاله ای تصریح نمود که دیگر راهکارهای نظامی برای مقابله با حکومت ایران چندان کارایی نداشته و جبهه غرب و استکبار باید تغییر تاکتیک داده و با عناصری همچون فرقه شیرازی ها در مقابل حکومت بایستد.

پیروان امام شیرازی در حال حاضر توانایی خود را در استفاده از اینترنت و ابزارهای رسانه ای جدید به منظور گسترش و انتشار تعالیم معلم محترم خود نشان داده‌اند این صداها می تواند از طریق ابزارهای رسانه ای جدید تقویت گردد پآرلمان آمریکا نیز باید در انجام برخی فعالیت ها مخصوصا در میان دانشجویان دانشگاه‌ها محتوای کتاب‌ها جزوات فرستنده های رادیویی مثل صدای آمریکا، رادیو آزاد آسیا، تلویزیون ، مثل الحورا یا برخی از ابزارهای مبتنی بر وب مانند بلاگها تسهیل انجام دهد.

همچنین ایالات متحده آمریکا باید روابط فرهنگی با شیرازی ها را در داخل و خارج به خوبی انجام دهد و با استفاده از رابطه خوب خود با حکومت #سعودی آزادی فعالیت بیشتر گروه های آنان را در شرق این کشور #قطر و #بحرین تقویت نماید ایالات متحده و متحدان در جهان اسلام که به زندگی مسالمت آمیز و دموکراسی باور داشته باشند نیاز دارد شیرازیها برای انجام چنین کاری مناسب هستند

دستاوردهای_فرقه_شیرازی_برای_تشییع

 ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی در آن دوره که به ایران آمد از جمهوری اسلامی ایران خواست تا در مالزی برای تبلیغ اسلام و مبارزه با فرقه ضاله بهاییت به آنها کمک کند.

چون منشاء بهائیت در ایران بود و بهایی‌ها یکی از مراکز اصلی شان در مالزی قرار داشت و از آنجا نیرو می گرفت اما به دلیل فعالیت های جریان شیرازی ها در مالزی و مبارزه رسمی با خلفا به دعوای میان شیعه و سنی چنان دامن زده شد که به شعار نویسی های خیابانی انجامید و این مسئله باعث شد ماهاتیر محمد نسبت به خطر گسترش شیعه در مالزی هشدار داده و خواستار مبارزه با شیعیان به عنوان یک فرقه ضاله شود.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به نفوذ_تفکر ((ما نمی توانیم)) محمود_سریع_القلم در برنامه های توسعه کشور.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین