«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۵۹۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
در کارگاه آموزشی مراقبان سلامت مطرح شد؛

در کارگاه آموزشی با موضوع «تغذیه تکمیلی و پایش و رشد کودکان» که با حضور مراقبان سلامت بخش دولتی و خصوصی برگزار شد به اهمیت تغذیه تکمیلی در رشد کودکان تأکید شد.

                                                  

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز، «بهنوش سبحانی» در حاشیه این کارگاه با اشاره به اینکه مطابق توصيه هاي سازمان جهاني بهداشت، شيرخواران در 6 ماه اول زندگي به منظور تامين رشد، تكامل و سلامتي فقط بايد با شير مادر تغذيه شوند گفت: شیر مادر بهترین و کامل ترین غذا برای نوزاد است.

کارشناس ارشد تغذیه شبکه بهداشت و درمان اضافه کرد: نوزاد در این شش ماه نباید هيچ نوع غذای مایع یا جامد ديگري (به جز قطره يا شربت حاوي مكمل هاي ويتامين ها و مواد معدني و در صورت لزوم دارو ) دريافت کند.

وی افزود: چون شیر مادر قادر به تامين انرژي، پروتئين، روي، آهن و برخي از ويتامين هاي محلول در چربي نيست، نوزاد پس از شش ماهگی باید علاوه بر شیر با غذاهای دیگر نیز تغذیه شود.

«سبحانی» در ادامه « تغذیه در شش ماهه اول زندگی»، « اهمیت تغذیه تکمیلی»، « معرفی غذاهای تکمیلی» و « نحوه شروع و زمان مصرف تغذیه تکمیلی» را از موضوعات مطرح شده در این کارگاه عنوان کرد.                                         

وی یادآور شد که از ابتدای سال 1397 تاکنون علاوه بر توزیع دوره ای قطره های ویتامین و مکمل های دارویی، دستور العمل جدید تغذیه تکمیلی بین تمامی خانه های بهداشت، مطب ها و پایگاه های دولتی توزیع و آموزش های لازم در این زمینه داده شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین