«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۵۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
هفتمین نشست تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان نی ریز در سال 1397، با موضوع « کنترل بیماری شپش سر » و اقدامات پیشگیرانه انجام شده در رابطه با بیماری سالک در شهرستان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز، در این نشست « علی آراء » حساسیت داشتن نسبت به پیشگیری از بیماری های واگیردار را ضروری دانست و افزود: در صورتی که اطلاع رسانی و یشگیری از بیماری های واگیردار به خوبی انجام نشود پیامدهای جبران ناپذیری در جامعه به وجود خواهد آمد.

کارشناس بیماری های واگیردار شبکه بهداشت و درمان سپس به ارائه گزارش عملکرد این واحد در خصوص پیشگیری از بیماری سالک پوستی در 6 ماهه نخست سال 1397 پرداخت و گفت: در این 6 ماهه ضمن بازدیدهای میدانی و نیازسنجی جونده کشی در چند دوره در روستاهای آلوده به سالک، عملیات جونده کشی نیز در این کانون ها انجام شده است.

در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان با بیان اینکه بیماری شپش سر، شایع ترین آلودگی انگلی در دنیا است عنوان کرد: این بیماری مربوط به طبقه اجتماعی یا قشر خاصی از مردم نیست و همه افراد در معرض خطر این بیماری قرار دارند.

«دکتر داور آل داود» افزایش سطح آگاهی افراد، رعایت بهداشت فردی و عمومی، شناسایی مخزن های اصلی آلودگی و درمان صحیح افراد مبتلا را از راه های مبارزه با این بیماری برشمرد.

وی آموزش صنف های ارایشگاهی مردانه و زنانه، آموزش اولیاء دانش آموزان و مربیان بهداشت در مدارس و پیگیری موارد آلوده در زندان ها و مراکز نظامی را مهم تلقی کرد.

در پایان «طاهره دیدگاه» کارشناس ارشد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان ضمن ارائه گزارش عملکرد این واحد در هفته پیشگیری از خودکشی، از مسئولان خواست تا به این موضوع بیش از پیش توجه داشته باشند.

گفتنی است این نشست با حضور فرمانداری، بخشداران مرکزی و روستاها و همچنین ادارات مختلف شهرستان برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین