«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۵۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
کمیته هم اندیشی و برنامه ریزی پیشگیری از بیماری پدیکلوزیس با حضور نماینده آموزش و پرورش و واحدهای ستادی شبکه بهداشت و درمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز، در این کمیته ضمن بررسی راهکارهای بیماریابی و درمان مؤثر پدیکلوزیس، در خصوص اجرای طرح پیاده روی از خانه تا مدرسه، فعال نمودن مدرسه های حامی سلامت و همچنین سفیران سلامت دانش آموزی به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

کارشناس بهداشت مدارس این مرکز، با بیان آمار موارد ابتلا به پدیکلوزیس در طول دو سال تحصیلی گذشته، توجه به موضوع آموزش و پیگیری موارد ابتلا را ضروری خواند.

« افسانه زارعی» در ادامه برگزاری دوره های آموزشی جهت مدیران و مربیان بهداشتی مدارس، آموزش مربیان مهدکودک ها و آموزش اولیاء دانش آموزان را در پیشگیری از این بیماری مؤثر دانست.

                                          

وی افزود: وجود شپش در بدن شایع ترین آلودگی انگلی در دنیا است که مربوط به طبقه اجتماعی خاصی نیست.

«زارعی» در پایان افزایش سطح آگاهی در جامعه، رعایت بهداشت فردی و عمومی، تشخیص و درمان صحیح افراد مبتلا و شناسایی مخازن اصلی آلودگی را از راه های مبارزه با این بیماری برشمرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین