«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۵۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
برای نخستین بار؛
انجام جراحی دیسک کمر و ستون فقرات در نی‌ریز نخستین جراحی دیسک کمر و ستون فقرات در بیمارستان شهدای نی ریز باموفقیت انجام شد.
 پایگاه خبری نای دی نیوز ، مدیر داخلی بیمارستان شهدای نی‌ریز گفت: این جراحی برای نخستین بار بر روی یک زن ٦٥ ساله انجام شد.
لیلا زمانی نژاد افزود: این زن دچار تنگی نخاع و جابه‌جایی مهره‌های کمر بود که در این جراحی ۲ و نیم ساعته ،عمل دیسک کمر و ثابت کردن مهره‌های ستون فقرات با پروتز انجام شد و بیمار دو روز بعد از عمل مرخص شد.
از اسفندماه پارسال و آغاز به کار بخش مغز و اعصاب در اتاق عمل بیمارستان شهدا، تاکنون به طور متوسط هر هفته یک عمل جراحی مغز و اعصاب انجام شده که خوشبختانه همگی این جراحی‌ها موفقیت‌آمیز بوده است .
عمل‌های ستون فقرات و گردن شامل شکستگی‌ها و در رفتگی‌ها، رفع تنگی کانال‌های نخاعی، عمل‌های دیسک گردن و کمر، تومور‌های مغزی و هیدروسفالی، شکستگی‌های جمجمه، خونریزی‌های مغزی و ... از جمله جراحی‌هایی بوده که تا کنون در بیمارستان شهدا انجام شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین