«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۵۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
حفاظت از گور خر ایرانی در پارک ملی قطرویه و منطقه حفاظت شده بهرام گور تشدید شده است.
به گزارش پایگاه خبری نای ذی نیوز ، مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: در چند سال اخیر ، کاهش بارندگی و خشکسالی شدید در منطقه حفاظت شده بهرام گور ، جمعیت این گونه جانوری را به شدت تهدید می‌کند.
سعید محمودی افزود: خشکسالی موجب پراکنده شدن جمعیت گورخر ایرانی در مناطق بهرام گور و قطرویه شده و زمینه ساز مهاجرت به مزارع کشاورزی حاشیه منطقه شده است.
وی با بیان اینکه عبور گورخر‌ها با خطراتی مانند تصادف با خودرو‌های عبوری همراه است ادامه داد: برای مدیریت این مساله ، افزایش گشت‌های شبانه، علوفه رسانی، مرمت آبشخورها، ساخت و نصب تابلو هشدار و تهیه بروشور‌های آگاهی رسانی به رانندگان انجام شده است.
منطقه حفاظت شده بهرام گور با حدود ۴۱۰ هزار هکتار وسعت، زیستگاه اصلی گور ایرانی است و در شمال شرقی شهرستان نی ریز قرار دارد.
این منطقه زیستگاه گورخر ایرانی، جبیر، گراز، روباه، زاغ بور، کل، بز، قوچ و میش و گونه‌های گیاهان جنگلی شامل کیکم، بادام کوهی، گون وگز است.
گور خر ایرانی پستاندار بزرگ و زیبایی است که در لیست IUCN جزء گونه‌های در معرض خطر قرار گرفته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین