«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۵۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
بسته سلامت ؛
بیماری آسم، شایع‌ترین بیماری مزمن در دوران کودکی به شمار می‌رود و باعث آسیب‌های زیادی به کودکان می‌شود.
فوق تخصص بیماری آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با معرفی بیماری آسم به عنوان شایع‌ترین بیماری مزمن در دوران کودکی: گفت: آسم، باعث آسیب‌های زیادی به کودکان مانند نرفتن به مدرسه، بستری در بیمارستان و نداشتن کارآیی در مدرسه به دلیل کم‌خوابی می‌شود.

سید حسام الدین نبوی زاده، با بیان اینکه عوامل موثر در بروز آسم از زمان تولد آغاز می‌شود، افزود: مصرف شیر مادر باعث کاهش ابتلا به این بیماری می‌شود، اما تماس کودک با دود سیگار و سایر دودها، موجب تشدید آن می‌شود.

وی، آماده‌سازی محیط سالم و مصرف شیر مادر برای کودک را راهکار‌هایی برای پیشگیری از ابتلای کودک به بیماری آسم اعلام کرد.
این عضو هیات علمی دانشگاه گفت: بیماری آسم، با سرفه، تنگی نفس، صدای سینه (خس خس) در کودکان خود را نشان می‌دهد که در برخی مواقع، دیر تشخیص داده شده و به عنوان یک سرماخوردگی یا عفونت درمان می‌شود.
نبوی زاده ادامه داد: پس از تشخیص بیماری آسم، پدر و مادر کودک باید به دستورات دارویی پزشک معالج توجه ویژه داشته باشند و از قرار دادن کودک در معرض دود سیگار، قلیان و سایر دود‌ها خودداری کنند.
توصیه دیگر این فوق تخصص بیماری آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پدر و مادر‌های کودکان مبتلا به آسم، پرهیز از مصرف خودسرانه دارو‌ها و باور‌های غلط در اذهان عمومی در خصوص مصرف شیر و گوشت حیوانات وحشی بود و در این زمینه توضیح داد: این اقدامات، باعث دور شدن از درمان اصلی و مزمن شدن بیماری می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین