«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۵۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
مسعودی در نطق میان دستور:
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در کشور بحران مدیریت منابع آبی وجود دارد، گفت: باید وزارت اقتصاد به وضعیت بازار ارز رسیدگی کند و افسار گرانی‌ها مهار شود.

اصغر مسعودی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 26 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در نطق میان دستور خود گفت: وفای به عهد و پیمان در اسلام واجب است؛ پیمان در کتاب مقدس از جایگاه بالایی برخوردار است و در روزهای گذشته ترامپ به تمام جهانیان بار دیگر ثابت کرد که آمریکا بدعهدی می کند و همچنین با انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس نشان داد تا چه اندازه سرسپردگی صهیونیست‌ها را دارد اما باید این را بداند که این کارها برای صهیونیست‌ها امنیت ایجاد نمی‌کند و دیگر جولان، جولانگاه صهیونیست‌ها نخواهد بود.

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سخن بنده با اتحادیه اروپا است، ما متعهد به عهد و پیمان هستیم و شما می‌توانید با عمل تان نشان دهید که از ترامپ پیروی نمی‌کنید و او را کدخدای خود نمی‌دانید.

وی گفت: دنیا بداند اگر محاصره نظامی شویم می‌توانیم ایستادگی کنیم چرا که پیشوای ما امام حسین (ع) است و ما فرزند محرم‌ هستیم و حتی اگر ما را محاصره اقتصادی نیز کنند ما پیشوایمان امام علی است و در برابر دشمنان ایستادگی خواهیم کرد، تمام جناح‌ها و گروه‌های سیاسی زیر لوای مقام معظم رهبری با اتحاد و انسجام یک دل و یک زبان از منافع ملی و عزتمان دفاع می‌کنیم، ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند و از تشتت و تفرقه بیزاریم.

 

به وضعیت نامناسب دریاچه بختگان رسیدگی شود/ وزارت جهاد کشاورزی مشکلات کشاورزان را حل کند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای رسیدن به منافع شخصی نباید با آبرو و حرمت افراد بازی کرد که سیاست و رعایت اخلاق وسیله رسیدن به سعادت است و اخلاق نیاز جامعه است و باید به آن پایبند بود.

مسعودی گفت: آقای رئیس جمهور فریاد عطش دریاچه بختگان؛ دومین دریاچه شور کشور به گوشتان نرسید، هشدار دادیم شیراز، اهواز می‌شود اما  توجهی نشد، ریزگردها در شیراز، نیریز و استهبان جولان می‌دهند و کلانتر دولت در خواب است،  انجیرستان‌ها در حال نابود است و کشاورزان با خسارت زیادی روبرو شده‌اند،اگر امروز به داد بختگان نرسید فردا دیر است.

نماینده مردم نیریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی به بحث واگذاری اراضی برای گیاهان دارویی توجه کند و همچنین مشکل در پرداخت بیمه محصولات کشاورزی را حل کند ضمن اینکه در حال حاضرخسارت‌ها به موقع پرداخت نمی‌شود؛ سند زمین‌های کشاورزی مشکل دارد؛ کاغذبازی در صدور مجوز مردم را با مسئله روبرو کرده است؛حقوق دولتی معادن صرف زیرساخت‌ها نمی شود، خام فروشی همچنان رونق دارد، پیامدهای سوء زیست محیطی و تخریب زیرساخت‌ها با این وضعیت جبران نمی‌شود.

وی افزود: در واگذاری معادن باید افراد بومی در اولویت باشند و به حقوق مردم  شهر و روستا توجه شود و ضعفا باید بتوانند حقوق خود را مطالبه کنند.

مسعودی تصریح کرد: وزیر نیرو به مشکل آبرسانی به بیش از 50 روستای با تانکر رسیدگی کند؛ هر چه سریعتر نسبت به انتقال آب به شهرستان نیریز و استهبان اقدام کنید و به حقابه کشاورزان رسیدگی شود، زیبنده وزارت نیرو نیست که به روستاهای که 16 سال از آب شرب محرومند سخن از فقر منابع تأمین آب در محدوده روستاها به میان بیاورد. ما بحران مدیریت آب داریم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر راه و شهرسازی توجه کند که روند اجرای پروژه ها طولانی است،

گردنه‌ها و جاده‌های حوزه انتخابیه‌ام با مشکل مواجه است و همچنین وزیر اقتصاد رسیدگی لازم را برای پرداخت عوارض آلایندگی را داشته باشد و نکته دیگر اینکه افسار گرانی را مهار کند و به وضعیت قیمت‌ها در بازار ارز رسیدگی کند.

وی خطاب به وزیر بهداشت و درمان گفت: در شهرستان‌های نیریز و استهبان با کمبود پزشک متخصص روبرو هستیم، تدبیر لازم جهت رسیدگی به مسائل بهداشت و درمان حوزه انتخابیه‌ام اتخاذ شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اعلام کردند در کشور مدیران بی‌انگیزه اصطلاحا آویزان شده‌اند بنابراین باید مدیران ضعیف را کنار گذاشت و مدیران قوی را به کار گرفت./

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین