«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۴۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
حجت الاسلام فقیه امام جمعه موقت نی ریز گفت
حجت الاسلام و المسلمین سید جواد فقیه امام جمعه موقت شهرستان نی ریز در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی این شهر گفت : محبت پیامبر، اهل بیت و قرآن فرزندان ما را در مقابل جنگ نرم و مشکلات متعدد فرهنگی بیمه میکند.

به گزارش پایگاه خبری نای ذی نیوز ، امام جمعه موقت شهرستان نی ریز افزود: توحید مهمترین مسئله جوامع ما می باشد به شکلی که اگر توحید پذیرفته شود مسئله نبوت و امامت نیز حل خواهد شد.

وی افزود: مهمترین دغدغه ما باید خدا باشد، خدا را وارد زندگیمان کنیم، شهیدان رجایی و با هنر اگر اسوه شدند دلیل آن خدایی بودن آنها می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید جواد فقیه خاطر نشان شد: هنگامی که بچه ای به دنیا می آید صداهایی که می شنوند تا شش سالگی در زندگی و روح و روانشان تاپیر دارد و اگر می خواهیم زندگی او را بیمه کنیم باید خدا را در گوش او نجوا کنیم.

وی ادامه داد: هیچ کسی قاتل و جانی به دنیا نمی آید، در حالی که همه ما با فطرت الهی به دنیا می آییم و رفتار پدر و مادر است زندگی فرزندان را اینگونه رقم می زند.

امام جمعه موقت نی ریز در خصوص قیام خونین 17 شهریور سال 57 عنوان داشت: در این روز مردم روزه داری که در میدان ژاله تجمع کرده بودند را به خاک و خون کشیدند و بدن ها دیگر به خانه برنگشت، حرمت خون شهدا را در زندگی و جامعه حفظ کنیم.

وی با اشاره به عید غدیر به نقل از امام صادق (ع) اظهار داشت: این عید بزرگترین عید بشر است و خدا به پیامبر می فرماید؛ آنچه مامور به ابلاغ آن شده ای، را ابلاغ کن که اگر این کار را نکنی هیچ کاری انجام نداده ای ، این اهمیت این عید را می رساند.

حجت الاسلام و المسلمین سید جواد فقیه خاطر نشان شد: این عید سادات است، و باید عیدی بدهند.

وی خاطر نشان شد: اعمال این عید را مطالعه و انجام دهید و بدانید که این عید مختص مسلمانان نیست.

امام جمعه موقت نی ریز نسبت به کشتار مسلمانان در میانمار گفت: امروز مسلمانان میانمار در یک کشتار عمومی که به دست جنایتکاران به راه افتاده است، گرفتار هستند و همه دنیای اسلام خواستار رهایی آنان از این وضع هستند که باید این امر با تلاش مجامع جهانی تحقق یابد.

وی در پایان در خصوص حادثه دلخراش اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی در داراب عنوان داشت: نخبگان علمی ما نباید بر سر یک بی احتیاطی اینگونه کشته شوند، مسوولان مرتبط به این مسائل توجه داشته باشند و ما نباید اینگونه جوانهایمان را از دست بدهیم.

رضا جلالی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین