«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ»      عاقلان هدایت یافته،حرفها را میشنوند و سپس بهترین را انتخاب میکنند(سوره مبارکه زمر آیه 18)      
کد خبر: ۴۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
‍ بررسی مسائل و مشکلات تعاونیهای شهرستان نی ریز با حضور علی راهوار معاون فرماندار ، جابری رئیس اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی و جمعی از اعضای تعاونیها مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش  پایگاه خبری نای ذی نیوز ، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان نی ریز، در این جلسه معاون فرماندار ضمن تبریک هفته تعاون با اشاره به آیه «وَ تَعاوَنُوا عَلَی البِّرِّ وَ التَّقوَی» گفت: در اسلام تاکید و سفارش شده به تعاون و همدلی در کارها و امور خیر که یکی از مصادیق شاخص خیر ونیکی در زمان حاضر بحث اشتغالزایی ورفع بیکاری است در همین آیه خداوند ما را از همکاری و همراهی درگناه ، ستم ،عدوان و امور شرنیز نهی کرده است.

وی با بیان اینکه بخش تعاون و بخش خصوصی درکنار بخش دولتی می تواند  اقتصاد رو به رشد ایران را هرچه بیشتر توسعه دهند گفت: ضرروت تقویت و توسعه بخش تعاونی بر کسی پوشیده نیست وبه لحاظ وضعیت اقتصادی فعلی کشور ماراهی جز توسعه و تقویت تعاونیها نداریم ، بخشی از اقتصاد ما دولتی است و دولت نمی تواند تمام امورات مردم را جواب گو باشد.

معاون فرماندار در بخش دیگری ادامه داد: اصل 44 قانون اساسی تاکید کرده که بخش تعاون باید در اقتصاد کشور نقش اساسی ایفا نماید و در همین راستا دولت موظف است سیاست های تشویقی برای بخش تعاون اختصاص دهد که در همین زمینه کارهای خوبی انجام شده از جمله بحث تخفیف های مالیاتی– بحث ارائه تسهیلات اعتباری با نرخ های پایین جهت کمک به نقدینگی و سرمایه در گردش تعاونیها.

وی خاطرنشان کرد: ما در مجموعه فرمانداری به عنوان نماینده دولت در کنار شما هستیم، اداره تعاون هم که متکفل این کار است به عنوان خدمتگذار تعاونی ها و تلاشگران عرصه اشتغال است تا بتوانند موانعی که هست را بر طرف نمایند.

راهوار تصریح کرد:  تعاونی ها قطعا به عنوان نقطه اتکا دولت محسوب می شوند واهداف آنها باید ایجاداشتغال و رفع بیکاری باشد.

وی در ادامه به تعاونیهای مسکن اشاره نمود و افزود: تعاونیها ی مسکن که مشکلاتی در راه فعالیتشان ایجاد شده است، اداره تعاون پیگیری و به ما منتقل نمایند ، تا موانعی را که وجود دارد نیز بر طرف شود.

وی افزود: سیاست دولت تدبیر و امید و همه دولت هاهمین بوده که بتوانیم به سند چشم انداز 20 ساله که در آن ارتقاء کیفیت زندگی مردم ، بالا بردن سطح عدالت اجتماعی و افزایش توان و قدرت اقتصادی ا ست برسیم.

وی در خصوص مشکلات تعاونیهای مسکن نیزگفت : متاسفانه دربرخی تعاونی ها یا سوء مدیریت بوده یا اینکه به خاطر نبود نقدینگی وعدم همکاری و همراهی اعضا مشکلاتی  ایجاد شده است که ان شاالله باید با تدابیری که اندیشیده شده است مسائل و مشکلاتشان حل گردد.

وی در پایان از تلاشهای آقای جابری رئیس اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی شهرستان که به عنوان مدیر نمونه و اداره برتر استان معرفی شدند تشکر نمود.


قربانیان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین